NATURALNE MYDŁA ROŚLINNE

Mydło towarzyszy nam od zawsze i od wieków robiono je z tego co było pod ręką. W naszej strefie klimatycznej do produkcji mydła wykorzystywano tłuszcz zwierzęcy. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz bardziej leży nam na sercu los zwierząt raczej przestało nam się to podobać.

Tym bardziej że mydło zrobione z tłuszczu zwierzęcego, czyli większość mydeł drogeryjnych, nie wpływa dobrze na naszą skórę wysusza, powoduje zaczerwienienia, podrażnienia, pryszcze, Tłuszcz zwierzęcy jest w istocie odpadem, w którym dodatkowo gromadzą się toksyny. Jeśli dodać do tego masę chemikaliów używanych w procesie produkcyjnym staje się jasne czemu nam nie służy.

A myć się trzeba!

Alternatywą są mydła oparte na tłuszczach roślinnych, te od wieków produkowane były z oliwy z oliwek – mydła marsylskie, z oliwy i oleju laurowego – mydło z Aleppo.

Mają doskonałe działanie pielęgnacyjne, a także lecznicze. Są to mydła niezwykle łagodne, nawet dla osób nie tolerujących żadnych kosmetyków, hypoalergiczne, nie zawierają żadnych sztucznych dodatków chemicznych, konserwantów, zapachów itp.

 Nasze mydła naturalne

Mydło Marsylskie
Mydło z Aleppo
Savon Noir
Naturalne ręcznie robione mydła na wagę
Mydła w płynie

 

 

Dodaj komentarz